Yoğuşmalı Kombi Kaç Derecede Yanmalı ?

Yoğuşmalı Kombi Nasıl Tasarruflu Kullanılır ?

Yoğuşmalı Kombi en tasarruflu olarak çalışma sıcaklığı kalorifer derecesi 30 ile 50 derece arasına ayarlandığı zamandır. En performanslı ve tasarrufu bu derecelerde sağlanır. Normalde yoğuşmalı kombi ile diğer bacalı kombi veya hermetik kombiler arasında %20 tasarruf seviyelerine kadar fark sağlanabilmektedir. Kalorifer sıcaklığı daha yüksek derecelere getirilirse örneğin 60 derece gibi kalorifer derecesi ayarlandığında tasarruf miktarında azalma olacaktır. Yani %20 tasarruf sağlanacağı yerde %15- %10 seviyelerine kadar tasarruf miktarı düşebilir.

Bu durumu şöyle örnekleyebiliriz; Arabalarda en az yakıt yakılan hızlar 90 km ye kadar olan hızlardır. 90km hızın üstüne çıkıldığında daha fazla yakmaya başlar yani yakıt verimli yanmaz bir kısmı egzozdan çiğ atılır. Bu durum normalden daha fazla yakıt yakmak anlamına gelir.  Yoğuşmalı kombilerde de durum aynıdır. Kombi, 50 derecenin üstünde bir dereceye ayarlandığında verimli yanma olmayacaktır gazın bir kısmı bacadan çiğ olarak atılacaktır.

Yoğuşmalı Kombi Kaç Derecede Kullanılmalı Videosu

Yoğuşmalı Kombi Tasarruflu Kullanılması Hakkındaki yorumumuzu aşağıdaki videoda anlattık. Kaç derecede tasarruf eder ? En verimli kullanım nasıl olur ? nelere dikkat etmemiz gerekir ?

Yoğuşmalı Kombi 50 derecede Yakıyorum Ama Ev Isınmıyorsa Ne Yapılabilir ?

Bazı durumlarda kombi kalorifer devresi ayarı 50 derece sıcaklığın üstüne çıkarılması gerekebilir. Örneğin hava sıcaklığı eski derecelere düşmüştür  kombi 50 dereceye ayarlandığı halde ev ısınmıyorsa tabi ki kombinin derecesini arttırmak lazımdır. Yine araç örneğinde olduğu gibi aracı sollama yapması gerekiyordur ve 90km hız sollama yapmaya yeterli bir hız değildir veya daha acele gitmek gerekiyordur bu durumlarda aracın hızı arttırılır. Burada bilinmesi gereken 50 derecenin üstüne çıkıldığında doğalgaz sarfiyatı daha fazla olacaktır yani tasarruf miktarı düşecektir.

Bazı istisnai durumlar hariç örneğin; sibirya soğukları yok, hava sıcaklığı eksilerde olmadığı halde  kombi 50 dereceye getirilmiş ve ev ısınmıyorsa bence burada petek radyatör seçimini tekrardan gözden geçirmek gerecektir.  Verimli ısınma , tasarruflu ısınmanın sağlanabilmesi için radyatörlerin boyları büyütülebilir veya tesisata radyatör ilave etmek gerekebilir. Bu sayede yoğuşmalı kombi kalorifer sıcaklığı 50 derece veya altındaki sıcaklıklara ayarlanarak evin istenilen ısınması sağlanabilir . Böylece kombinin en verimli ve tasarruflu çalışması sağlanmış olur.

Yoğuşmalı Kombi Sorular Müşteri Soru Ve Cevapları

Aklınıza takılan soruları bize sorun cevaplamaya çalışalım. Yüzlerce cevapladığımız müşteri sorularını ve cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz. kombi seçimi nasıl yapılır ? , Evin büyüklüğüne göre ne kadar güçte kombi kullanılmalı ? oda termostatı ve termostatik vana kullanmak tasarrufu ne ölçüde arttırır? 

Doğalgaz tesisatı, kalorifer tesisatı işlemleri hakkında siz sorun cevaplayalım.

https://www.istanbuldogalgaztesisati.com/musteri-defteri 

Kombi Fiyatları

Firmamız İgdaştan yetkilidir. Bir çok markanın bayiliğini yapmaktadır. Eca, Demirdöküm, Vaillant, Bosch, Buderus, Airfel bayiliğini yaptığımız markaların bir kaçıdır. İstanbul içi Kombi Montajı ve Kombi Değişimi İşlemlerini Çok uygun Kombi fiyatları ile güvenilir olarak yapmaktayız.

Bizden fiyat almadan karar vermeyin. Güncel kombi fiyatları için tıklayınız

https://www.kombidukkani.com/kombi

Yoğuşmalı Kombi Montajı Nasıl Yapılır ?

Yoğuşmalı Kombi Montajı ile Hermetik Kombi Montajı Arasındaki farklılıkları örneklerle anlattığımız videomuz aşağıdadır. Yoğuşma Gideri Nerelere bağlanır ? Yoğuşma Sıvısı Zararlı mıdır?

Yoğuşmalı Kombi

You May Also Like

About the Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çalmaya karşı korumalı!