Kombi Nedir

 

 Kombi Nedir

Doğalgaz ve LPG ile çalışabilen, hem ısınma ihtiyacı ve hemde sıcak kullanım suyu ihtiyacını karşılayabilen, bu sebeple ayrı bir şofbene ihtiyaç duyulmayan cihazlardır.Kombi kelimesi ingilizceden dilimize geçmiştir. İngilizcede kombi ( Combi , Combined  “Birleşik”  ) anlamına gelmektedir.Kombi cihazı 20kw kapasiteden başlayarak 100kw kapasiteye kadar tek bir cihazda toplanabilmektedir.  100kw ve üzeri kapasitelerde kaskad denilen yanyana bağlanarakta çalışabilmesi mümkündür.  Bu nedenle ısıtabileceği alanı sınırlamak doğru olmaz.  60m2 den başlayarak 30.000m2 ve üzerine kadar kombi cihazları ile merkezi ısıtma sistemleri kurmak mümkündür. Kombi, içerisinde kapalı devre tesisat suyu ve kullanım suyu ihtiyacını ilave bir su deposu olmaksızın, doğalgaz veya LPG ile çalışan bir cihazdır.

Kombiler kapasiteleri dahilinde, ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılmaktadır. Kombi cihazları kat kaloriferi olarak ısıtma işlemini görürken aynı zamanda sıcak kullanım suyunu da hazırlar. Kombiler atık gaz sistemine göre Bacalı veya Hermetik olarak ikiye ayrılırlar. Bacalı kombiler, yanma için gerekli olan havayı monte edildikleri ortamdan alan, açık yanma odalı, yanma ürünlerini uygun bir atık gaz tesisatı ve uygun bir baca vasıtası ile dış ortama veren cihazlardır. Bacalı kombilerin monte edileceği ortamların havalandırma şartlarının yeterli olması ve uygun boyutlarda iyi çekişli bir bacaya bağlanması gerekmektedir.Hermetik kombiler, yanma için gerekli olan havayı, monte edildikleri ortamdan bağımsız olarak bir fan kiti ile dış atmosferden alan, kapalı yanma odalı, yanma ürünlerini özel atık gaz elemanları ile dış ortama veren, havalandırmaları bulundukları ortamdan bağımsız olan cihazlardır. Yanma sırasında ortam havası kullanılmadığından ortamı havalandırmaya gerek yoktur.

Kombiler 3 tiptir.
1
– Bacalı Kombiler ( Çoğu gaz dağıtım şirketi tarafından istenmeyen cihazlardır )

2 – Tam Hermetik Kombiler ( Standart üretimde olan kombilerdir )
3 – Yarı Hermetik Kombiler ( Artık piyasada bulmak mümkün değildir )

Günümüz kombileri tam elektronik ateşleme sistemine sahiptir.  Dolayısıyla kombi ayarı bir kez yapıldıktan sonra ek bir ayara gerek kalmaz ve çok konforludurlar.

Günümüz kombileri elektronik teknolojisininde beraber gelişimi ile mikro işlemcili yapıya sahiptirler. Kullanıcının kullanım huylarını öğrenebilen, tam alev modülasyonu yapabilen, haftanın günlerine hatta günün farklı dilimlerine dahi programlanabilen kombiler günümüz piyasasında satıştadır.

 LogoBir çok kombi markasını bayiliği yapan Kombi Dükkanı firmamız deneyimli personeli sayesinde müşterilerimize yardımcı olmaktadır

Bize www.kombidukkani.com internet adresinden veya 0212 535 00 53 / 0540 720 47 52 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz

 

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

dan-smahattiyenioval