Kombi Değişimi

 

KOMBİ DEĞİŞİMİ İŞLEMLERİ

 Kombi değişimi işlemi bir kaç çeşitte olabilir. Hermetik kombi değişimi, yoğuşmalı kombi değişimi, bacalı kombi değişimi olarak katagorilere ayırabiliriz. İgdaş projesi gerektiren kombi değişimi ve igdaş projesi gerektirmeyen kombi değişimi olarak 2 ana gruba ayırabiliriz. Kombi Dükkanı firmamız siz müşterilerimize tavsiyemiz Kombi değişimi işlemlerini mutlaka igdaştan yetkili firmalara yaptırmalarıdır.

Bir Çok markanın bayiliğini yapan Kombi Dükkanı firmamız istediğiniz marka kombiye göre uygulama yapabilir.

İgdaş Projesi Gerektirmeyen Kombi Değişimleri

1. Hermetik Kombi Değişimi

Mevcutta Hermetik kombi var ve Müşteri Hermetik kombi tercih ediyorsa ;

İlk etapta eski arızalı kombi sökülür yerine yeni hermetik kombi montajı yapılır . İgdaşın online sisteminden müşteri bilgileri, eski kombinin markası, kombinin takılacağı yer gibi bilgilerin yazıldığı kombi değişim formu doldurulur ve igdaşa gönderilir. İgdaşın proje mühendisleri formu inceledikten sonra onay verirler. bu kombi değişimi onay belgesi müşteriye teslim edilir. Daha sonra müşteri veya firma tarafından kombinin servisi çağrılır. Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar. Tüm işlemler yani ; kombi montajının yapılması, igdaştan onay alınması onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi aynı gün içerisinde KOMBİ DÜKKANI firmamız tarafından yapılabilmektedir.

2. Bacalı Kombi Degişimi Bacalı Kombi

Mevcutta bacalı kombi var müşteri bacalı kombi tercih ediyorsa;

ilk etapta müşteri baca uygunluk belgesini almalıdır. Akrelite kuruluşlardan bacanın uygun olduğuna dair uygunluk belgesi alınır.  daha sonra igdaştan yetkili firma eski bacalı kombiyi söker yeni bacalı kombinin montajını yapar. Bu işlemler tamamlandıktan sonra igdaş çağırılarak yerinde kontrol edilir. Eğer her şey uygunsa İgşda yetkilisi onay belgesini müşteriye teslim eder. Sonra müşteri veya firma tarafından kombi montajı yapılan kombinin servisi çağrılır. Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar.  Kombi Bacasının mutlaka çelik olması gerekir. Tuğla bacalar kesinlikle artık kabul edilmemektedir. Bina dışı giden bacalarda çift cidarlı;  bina içinden giden bacalarda tek cidarlı çelik baca kullanılması zorunludur. Akrelite kuruluşlardan onay alma işlemi uzun ve maliyetli bir işlemdir. Bu sebeplerden Bacalı kombi ile bacalı kombi değişimi çok tercih edilmemektedir. Önemli Not: İgdaşın 2017 haziran ayında çıkan yeni şartnamesine göre Bacaların mutlaka CE belgesinin olması ve Bacalı cihazın bulunduğu yere Karbonmonoksit dedektörünün takılması zorunludur.

3. Yoğuşmalı Kombi Değisimi

Mevcutta Yoğuşmalı Kombi var Müşteri Yoğuşmalı Kombi tercih ediyorsa;

ilk etapta eski arızalı yoğuşmalı kombi sökülür yerine yeni yoğuşmalı kombi montajı yapılır . Yoğuşmalı kombi montajlarında en önemli olan yoğuşma gider hattıdır. bu hattın çok düzgün yapılması gerekir. Yoğuşmalı kombi takıldıktan sonra İgdaşın online sisteminden müşteri bilgileri, eski kombinin markası, kombinin takılacağı yer gibi bilgilerin yazıldığı kombi değişim formu doldurulur ve igdaşa gönderilir. İgdaşın proje mühendisleri formu inceledikten sonra onay verirler. bu kombi değişimi onay belgesi müşteriye teslim edilir. Daha sonra müşteri veya firma tarafından kombinin servisi çağrılır. (not bazı markalarda servis yönlendirmesi firma tarafından yapılmak zorundadır) Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak yoğuşmalı kombinin çalıştırma işlemini yapar ve yoğuşmalı kombinin garantisini onaylar. Tüm işlemler yani ; yoğuşmalı kombi montajının yapılması, igdaştan onay alınması onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi aynı gün içerisinde KOMBİ DÜKKANI firmamız tarafından yapılabilmektedir.

4. Hermetik Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

Mevcutta Müşterinin Hermetik Kombisi var ve müşteri yoğuşmalı kombi tercih ediyorsa,

hermetik kombhermetikten yoğuşmalıya dönüşi sökülür  yoğuşmalı kombi montajı gerçekleştirilir. burada dikkat edilmesi gereken konu yoğuşmalı kombilerde kombi altından klimanın altından akan su gibi sıvı akar bunun mutlaka kapalı gidere bağlanması gerekir. kombi mutfakta ise mutfak lavabo altına kadar gider hattı çekilmeli , kombi balkonda ise balkonun süzgecine tesisat çekilebilir. Bu yoğuşma gider bağlantı işleminin yapılabiliyor olması önemlidir ! eski hermetik kombi sökülüp yoğuşmalı kombi montaj işlemi yapıldıktan sonra İgdaşın online sisteminden müşteri bilgileri, eski kombinin markası, kombinin takılacağı yer gibi bilgilerin yazıldığı kombi değişim formu doldurulur ve igdaşa gönderilir. İgdaşın proje mühendisleri formu inceledikten sonra onay verirler. bu kombi değişimi onay belgesi müşteriye teslim edilir. Daha sonra müşteri veya firma tarafından kombinin servisi çağrılır.(not bazı markalarda servis yönlendirmesi firma tarafından yapılmak zorundadır) Gelen servis ilk önce igdaştan alınan onaylanan kombi değişimi formuna bakar sonra gerekli ayarlamaları yaparak kombi çalıştırma işlemini yapar ve kombinin garantisini onaylar. Tüm işlemler yani ; kombi montajının yapılması, igdaştan onay alınması onay belgesinin müşteriye teslim edilmesi aynı gün içerisinde KOMBİ DÜKKANI firmamız tarafından yapılabilmektedir.

İgdaş Projesi Gerektiren Kombi Değişimleri

1. Bacalı Kombiden Hermetik Kombiye Geçiş

Mevcutta Müşterinin bacalı kombisi var ve müşteri hermetik kombi tercih ediyorsa;

Kombi değişimi yapılmadan önce yeni doğalgaz tesisatının doğalgaz tadilat projesi çizilir. İgdaştan projenin onayı alınır ve kontrollerin yapılması için igdaştan randevu alınır.

Randevu gününden bir gün öncesi Doğalgaz tesisatının yeni projeye göre varsa eksiklikleri düzeltilir (ocak gaz hortumu, sızdırmazlık testi vb.) Eski bacalı kombi sökülüp hermetik kombi montajı yapılır. Randevu günü igdaş mühendisi ile birlikte proje ve tesisat kontrolleri yapılıp uygunluk belgesi müşteriye teslim edilir. Müşterinin eski kombisi çalışıyorsa, bu süre zarfında eski kombisini kullanabilecek ve herhangi bir mağduriyet yaşamadan işlemleri halledilmiş olacaktır.

2. Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

Mevcutta Müşterinin bacalı kombisi var ve müşteri yoğuşmalı kombi tercih ediyorsa;

Kombi değişimi yapılmadan önce yeni doğalgaz tesisatı doğalgaz tadilat projesi çizilir. İgdaştan projenin onayı alınır ve kontrollerin yapılması için igdaştan randevu alınır. Randevu gününden bir gün öncesi Doğalgaz tesisatının yeni projeye göre varsa eksiklikleri düzeltilir (ocak gaz hortumu, sızdırmazlık testi vb.) Eski bacalı kombi sökülüp yoğuşmalı kombi montajı yapılır. Randevu günü igdaş mühendisi ile birlikte proje ve tesisat kontrolleri yapılıp uygunluk belgesi müşteriye teslim edilir. Müşterinin eski kombisi çalışıyorsa, bu süre zarfında eski kombisini kullanabilecek ve herhangi bir mağduriyet yaşamadan işlemleri halledilmiş olacaktır.

Profesyonel kombi değişimi için bize mutlaka ulaşın !

 0212 535  00 53 & 0 549 720 47 52

Kombi değişimi işlemlerini İstanbul İli sınırları içerisinde yapmaktayız. Fatih kombi değişimi, bayrampaşa kombi değişimi, gaziosmapaşa kombi değişimi, eyüp kombi değişimi, kağıthane kombi değişimi , şişli kombi değişimi, beyoğlu kombi değişimi, sultangazi kombi değişimi, zeytinburnu kombi değişimi, bakırköy kombi değişimi, bahçelievler kombi değişimi, esenyurt kombi montajı, beylikdüzü kombi montajı, küçükçekmece kombi , esenler kombi, bağcılar kombi 

Tags: , , , , , , ,

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

dan-smahattiyenioval